Zakupy zero waste w małym mieście

0
Zakupy zero waste w małym mieście

 

Nie lubię robić zakupów w sobotę. Wolę w ciągu tygodnia, najlepiej przed południem, gdy w sklepach jest mało ludzi. Ale tak wyszło, że dziś, w sobotę około południa pojechałam do sklepu.

Mieszkam na wsi, oddalonej o 9 km od najbliższego miasta. Według mnie miasteczka, bo mieszka w nim ok 4tys. osób. (W całej gminie około 10 tys. osób.)

No i dziś w sklepie spożywczym, w tym małym mieście, spotkała mnie miła niespodzianka. A wszystko dzięki woreczkom z firanki!!!

Zazwyczaj warzywa i owoce kupuję w warzywniaku, gdzie Pani jest od dawna przyzwyczajona do moich woreczków. Dziś byłam w jednym z największych sklepów spożywczych.

Podeszłam do stoiska warzywnego i jak gdyby nigdy nic, zaczęłam wkładać wybrane produkty do moich woreczków. Nikt mi nie zwrócił uwagi! Nie usłyszałam, że trzeba w torebkę foliową, ani że to ekspedientka nakłada!

Co więcej: Pani z uśmiechem przyjęła ode mnie woreczki do ważenia i powiedziała, że są bardzo ładne i że coraz więcej osób przychodzi ze swoimi woreczkami!

A właścicielka sklepu stojąca akurat obok, potwierdziła!!!

Następnie w kasie, Pani kasjerka, aż zawołała koleżankę, żeby jej pokazać jakie ja mam wspaniałe woreczki i jaki to świetny pomysł!

I to wszystko w małym mieście.

Coraz więcej osób! A wiecie jak to jest. Ktoś musiał zacząć, żeby inni za nim podążyli. Być może to byłam ja? A może byłam jedną z pierwszych? Nie ważne. 

Ważne, że to działa, że jest nas coraz więcej! 

Jeżeli nie masz jeszcze swoich woreczków a nie umiesz sobie uszyć, możesz je kupić tutaj: https://cudanatury.eu/pl/c/WORECZKI-Z-FIRANKI/134

Przyłącz się do ruchu zero waste!

Udostępniałam ostatnio post Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste ze świetnym tekstem: 

"Nie potrzebujemy garstki ludzi, którzy ideę zero waste stosują doskonale! Potrzebujemy milionów, które robią to niedoskonale!"

Pamiętaj, że każda mała decyzja, każda mała zmiana jaką wprowadzą miliony ludzi, zmieni świat na lepsze! Zacznij od siebie!

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Obsługiwane płatności
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl